Úvod
Profil
Služby
Názory
Poradna
Kontakt

Domů » Aktuality » Sjednocení evropského azylového systému

Sjednocení evropského azylového systému

22. November 2015
Na podpis prezidenta České republiky čeká novela zákona o azylu, o pobytu cizinců na území České republiky a zákona o dočasné ochraně cizinců, který zavádí do českého práva znění směrnic Evropského parlamentu a Rady. Nově bude možné vydat cizinci žádajícímu udělení mezinárodní ochrany povolení k zaměstnání po 6 měsících pobytu (nyní 12, požadavek EU je nejvýše 9 měsíců).
Dojde ke znovuzavedení až roční platnosti dlouhodobého víza (nyní 6 měsíců) a cizinec bude povinen požádat o jeho prodloužení případně o povolení k dlouhodobému pobytu 120 dnů před uplynutím jeho platnosti (nyní 90 dnů).

Schválený návrh upravuje nárok obcí na dotaci na rozvoj a úhradu nákladů, pokud se na jejím území nachází azylové zařízení. Při propuštění ze zařízení pro zajištění cizinců bude cizinci poskytnuta částka ve výši 400,- Kč v případě, že nebude mít své vlastní prostředky do té výše. Specifikuje dále pravomoc Ministerstva vnitra zrušit platnost povolení k trvalému pobytu v případě odsouzení cizince za trestný čin.

Žádost o konzultaci

Osobní konzultaci k vymezeným otázkám domluvte v sídle kanceláře, nebo na telefonních kontaktech.
 
Jméno *
E-mail *
Telefon
Zde napište zprávu
 
Kontrolní otázka

Copyright © 2014 www.advokat-hampel.cz
Vytvořilo www.eline.cz