Úvod
Profil
Služby
Názory
Poradna
Kontakt

Domů » Aktuality » Cigarety a „česká potravina“

Cigarety a „česká potravina“

5. února 2016
Prvním čtení v Poslanecké sněmovně prošel dne 26. 1. 2016 vládní návrh novely zákona o potravinách a tabákových výrobcích. Tento má být transpozicí směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/40/EU ze dne 3. 4. 2014 a upřesněním povinností provozovatelů potravinářských podniků.
První část návrhu transponující evropskou směrnici, by měla zakázat uvádět na trh cigarety a tabák k ručnímu balení s příchutí, uložit povinnost opatřit cigarety, tabák ke kouření i do vodní dýmky opatřit kombinovaným zdravotním varováním (tedy kombinací textového a obrázkového vyobrazení, upravit uvádění na trh elektronických cigaret, mimo jiné také zakázat reklamu, jejímž cílem by byla právě propagace elektronických cigaret nebo náplní do nich.
Druhá, potravinová část stanovuje podmínky pro opatření potraviny znázorněním „česká potravina“. To bude možné, pokud 100 % ze všech složek celkové nezpracované potraviny pochází z České republiky a všechny fáze výroby proběhly rovněž na našem území, nebo pokud součet hmotnosti složek pocházejících z České republiky tvoří nejméně 75 % celkové hmotnosti a výroba proběhla na našem území.  

http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=7&t=687

Žádost o konzultaci

Osobní konzultaci k vymezeným otázkám domluvte v sídle kanceláře, nebo na telefonních kontaktech.
 
Jméno *
E-mail *
Telefon
Zde napište zprávu
 
Kontrolní otázka

Copyright © 2014 www.advokat-hampel.cz
Vytvořilo www.eline.cz