Úvod
Profil
Služby
Názory
Poradna
Kontakt

Domů » Aktuality » Novela zákona o potravinách a tabákových výrobcích

Novela zákona o potravinách a tabákových výrobcích

3. května 2016
K prezidentu republiky míří novela zákona o potravinách a tabákových výrobcích. Schválil ji senát dne 27. 4. 2016 a jejím cílem je především transpozice směrnice Evropského parlamentu a Rady EU, která by měla zpřesnit povinnosti provozovatelů potravinářských podniků a dozorujících orgánů.
 Mimo jiné zakazuje uvádět na trh cigarety s příchutí (včetně ochuceného tabáku k ručnímu balení), ukládá povinnost označit cigarety i tabák (včetně tabáku do vodní dýmky) označit kombinovaným varováním, tedy textové varování a tomu odpovídající fotografie. V neposlední řadě se dotýká také elektronických cigaret – upravuje jejich zavádění na trh, zakazuje reklamu, která by propagovala jak samotné elektronické cigarety, tak náplně do nich.
V potravinové části je upravena tzv. česká potravina. Takto bude moci být označen výrobek, který má původ ze 100% hmotnosti z České republiky, u zvířat pokud bude porážka a všechny fáze výroby proběhly na našem území. Nebo bude součet hmotnosti všech složek výrobku pocházet alespoň ze 75% z České republiky,  pokud i samotná výroba proběhla na našem území.
zdroj: http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=7&t=687

Žádost o konzultaci

Osobní konzultaci k vymezeným otázkám domluvte v sídle kanceláře, nebo na telefonních kontaktech.
 
Jméno *
E-mail *
Telefon
Zde napište zprávu
 
Kontrolní otázka

Copyright © 2014 www.advokat-hampel.cz
Vytvořilo www.eline.cz