Úvod
Profil
Služby
Názory
Poradna
Kontakt

Domů » Aktuality » Pracovněprávní poměr nezletilých, prodloužení doby omezení svéprávnosti soudem

Pracovněprávní poměr nezletilých, prodloužení doby omezení svéprávnosti soudem

6. října 2015
Dne 5. 10. 2015 vláda schválila návrh novely Občanského zákoníku. Změny by se měly dotýkat nejpalčivějších a nejnaléhavějších témat. Jedním z nich je opětovné zavedení možnosti sjednání základního pracovněprávního vztahu s osobou, která již dovršila 15 let věku, ale ještě nedokončila povinnou školní docházku. Doposud to bylo limitováno ukončením povinné školní docházky, což pak v praxi to činilo potíže například se sjednáváním letních brigád.
Další změnou týkající se pracovního poměru mladistvých by mělo být zrušení možnosti zákonného zástupce nezletilého mladšího 16 let rozvázat jeho pracovní poměr či smlouvu o výkonu práce.
Další ze změn by se měla týkat omezení svéprávnosti soudem. Do nynějška může soud omezit svéprávnost osoby až na 3 roky. Nově by mohl člověka omezit na svéprávnosti až na dobu 5 let, bude-li zjevné, že se jeho stav ve tříleté době nezlepší. Zároveň má být prodloužena lhůta soudů, v rámci které je nutno stav člověka přezkoumat, a to také na 5 let. Zde jsou důvodem ale spíše technické nedostatky justice.

https://www.beck-online.cz/bo/document-view.seam?documentId=nrptembrgvpxa6s7gi3tm
https://apps.odok.cz/kpl-detail?pid=RACK9QMEL7OO

Žádost o konzultaci

Osobní konzultaci k vymezeným otázkám domluvte v sídle kanceláře, nebo na telefonních kontaktech.
 
Jméno *
E-mail *
Telefon
Zde napište zprávu
 
Kontrolní otázka

Copyright © 2014 www.advokat-hampel.cz
Vytvořilo www.eline.cz