Úvod
Profil
Služby
Názory
Poradna
Kontakt

Domů » Aktuality » Splatnost záloh na pojistné

Splatnost záloh na pojistné

2. října 2016
Vláda na základě praktických zkušeností České správy sociálního zabezpečení navrhla a dne 21. 9. 2016 schválila text novely zákona o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti, zák. č. 589/1992 Sb. Návrh je veden snahou zjednodušit systém v placení pojistného na nemocenské a důchodové pojištění.
Dle návrhu se změní splatnost záloh na pojistné na důchodové pojištění a na nemocenské pojištěné tak, že bude přesunuta na měsíc, za který platí (oproti splatnosti zpětně za předchozí měsíc). Pro OSVČ by měl splatnost zůstat stejná, takže mohou zaplatit pojistné i za předchozí měsíc.
Druhá změna se týká neplacení penále z neodvedeného pojistného na sociální zabezpečení, které dosud v případném insolvenčním řízení činily velké problémy. Mezi další sledované cíle patří zrušit u povinnosti předem oznámit okresní správě sociálního zabezpečení, že zálohy budou placeny dopředu, považovat rozdíl mezi zaplacenou částkou a minimální výší zálohy nebo pojistného za přeplatek u OSVČ, který má vůči správě sociálního zabezpečení splatné závazky nebo umožnit prominutí placení záloh OSVČ, která vykonává vedlejší samostatnou výdělečnou činnost, a to na základě její žádosti.

Žádost o konzultaci

Osobní konzultaci k vymezeným otázkám domluvte v sídle kanceláře, nebo na telefonních kontaktech.
 
Jméno *
E-mail *
Telefon
Zde napište zprávu
 
Kontrolní otázka

Copyright © 2014 www.advokat-hampel.cz
Vytvořilo www.eline.cz